Jak stworzyć ogród w stylu angielskim?

Jak stworzyć ogród w stylu angielskim?

Piękny, stylowy ogród to marzenie wielu osób. Chcemy, by prezentował się on ciekawie, aby był wyjątkowy, zaplanowany w taki sposób, żeby każdy element miał swoje miejsce, w którym wszystko jest doskonale przemyślane. Jest wiele propozycji aranżacji ogrodu, który można wykorzystać u siebie, najlepsze pomysły, jakie sprawdzają  się w wielu miejscach. Jednym z takich pomysłów jest ogród angielski.

Wzorowany na naturze

Taki rodzaj ogrodu jest wzorowany na naturze, ta koncepcja narodziła się w XVIII wieku w Anglii. Dla ścisłości trzeba przypomnieć o ogrodach chińskich i japońskich, które czerpały jak najwięcej z przyrody, a powstały wcześniej niż te w Wielkiej Brytanii. Wracając jednak do ogrodów angielskich, to szybko stały się bardzo popularne i to na całym kontynencie europejskim. W ten sposób więc zaczęło ich powstawać coraz więcej, szczególnie wokół dworców i pałaców.

pexels-photo-131772

Ogród spójny z otoczeniem

Najlepiej połączyć działkę z otaczającym krajobrazem. To znaczy, że jak mamy pod domem las, łąkę, a może i malownicze pagórki, to zamiast chować tak piękny teren za litym ogrodzeniem, korzystniej odgrodzić ażurowym płotem, bo dzięki temu włączymy go kompozycję ogrodu.

Zróżnicowanie terenu

Rzadko zdarza się idealnie płaski teren. Nawet jak wydaje się, że mamy z takim do czynienia, to jak się dokładnie przyjrzymy, zauważymy lekkie wzniesienia. W ten sposób też warto ukształtować działkę w stylu angielskim – zgodnie z zasadą, że lepszy jest teren bardziej zróżnicowany niż płaski jak stół. Nieduże pofałdowanie powierzchni ogrodu sprawi, że będzie on bardziej plastyczny, a jednocześnie jego obszar stanie się większy. Więcej informacji znajdziesz pod adresem http://dladomu.pkt.pl/ogrod/pomysl-ogrod-stylu-angielskim.

Co z architekturą ogrodową?

Jest obecna, ale na pewno nie dominuje. To po prostu łagodne, dyskretne wzbogacenie ogrodu, które schowane jest wśród roślin. Niezbędne są naturalne materiały, które bardzo dobrze komponują się z wszechobecną przyrodą. Najlepsze są materiały kamienne, żwirowe, jak i drewniane. Brak jest raczej ozdobnych elementów jak fontanny, fikuśne donice czy płotki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *