Przyroda najbardziej lubi to co naturalne, nietknięte przez człowieka. Tak również jest z roślinami w ogrodzie. Do podlewania najlepsza jest woda deszczowa. Wtedy rośliny najlepiej rosną. Tutaj wytłumaczymy dlaczego tak jest i dlaczego warto magazynować tak zwaną deszczówkę.
Po pierwsze mądra oszczędność
Podlewanie roślin deszczówką przyniesie nam wiele oszczędności. Woda ta jest darmowa. Wystarczy tylko przechowywać ją w odpowiedni sposób. Dzięki temu do podlewania ogrodu już nie musimy korzystać już z wody dostarczanej przez wodociągi.
Po drugie: zdrowsze rozwiązanie dla roślin
Woda deszczowa jest naturalna, w przeciwieństwie do wody kranowej nie jest „wzbogacona” chlorem i innymi środkami, które mają zabijać w niej bakterie i zanieczyszczenia. Co więcej, woda deszczowa nie ma nadmiaru minerałów, które nie zawsze są pożądane przez rośliny.
Odpowiednie pH
Woda deszczowa ma zazwyczaj niskie pH. Dzięki temu jest idealna do podlewania wszystkich gatunków roślin. Ta woda pochodzi od natury, więc to zrozumiałe, że jest dla nich najlepsza.
Wysokie właściwości przyswajania
Tego rodzaju woda jest dobrze przyswajana przez rośliny, gdyż nie zawiera jak już wcześniej wspomniano chloru i fluoru.
Deszczówka to miękka woda
Deszczówka to woda miękka, zawdzięcza to temu, że nie ma w niej wapnia oraz magnezu. To właśnie te dwa pierwiastki odpowiadają za twardość wody i powstawanie kamienia. Co więcej, woda deszczowa ma temperaturę otoczenia.
Zbiorniki naziemne pomogą nam magazynować wodę spływającą z rynny. W Przydomu.pl możemy zakupić zbiorniki w różnych kształtach przypominających np. gliniane dzbany. Co ważne, na samym dole mają kranik, dzięki któremu możemy nalać sobie odpowiednią ilość wody.
Do nich również zbieramy wodę napływającą z dachu. Instalacją takiego zbiornika ziemnego zajmują się specjalistyczne firmy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich przyłączy i filtrów woda deszczowa może być stosowana również do prania czy do spłukiwania toalety.
Jeśli magazynujemy wodę deszczową w odkrytych beczkach, to musimy je szczelnie przykryć lub szybko ją zużyć, aby woda nie stała się wylęgarnią komarów.
Leave a Reply