Bukiety z kwiatów

Bukiety z kwiatów

Kwiaty w domu to zawsze idealna ozdoba ciesząca nasze oczy. Postawmy więc bukiety tam, gdzie mamy tylko ochotę, nawet w każdym pomieszczeniu. Przy tworzeniu kompozycji wiosennych możemy wykorzystać niemal każdą roślinę, którą kupimy w osiedlowej kwiaciarni, bądź która kwitnie właśnie w tym czasie w naszych ogródkach.

We florystyce, tak jak w modzie w każdym sezonie pasują pewne trendy. Najprościej jest tworzyć bukiety wiosną, wtedy naprawdę mamy w czym wybierać! Wystarczy kupić świeże kwiaty, tulipany, żonkile, irysy, frezje w kwiaciarni lub na targu i udekorować naturalnymi dodatkami.  Bukiety powinny cechować się bezpretensjonalnością i kolorem. Możemy wybrać wariant bardziej energetyczny, wielobarwny, z kwiatami o nasyconych kolorach lub romantyczny, pastelowy. Wystarczy dodać do nich kwitnące gałązki, inne wiosenne kwiaty, zboża, trawy.

Aby bukiet cieszył nasze oczy bardzo długo, należy mu przede wszystkim dość często zmieniać wodę. Istnieją również specjalne odżywki do kwiatów ciętych. Domowym sposobem na przedłużenie świeżości bukietu jest wsypanie do wazonu odrobiny cukru. Tworząc własne kompozycje, możemy umieszczać je w specjalnych gąbkach czy żelach, które utrzymują wilgoć i ułatwią układanie roślin. Możemy również użyć kwiatów sztucznych, które są dopuszczalne w kompozycjach z suszem, gałązkami a nawet ze świeżymi kwiatami. Do stroików możemy poutykać sztuczne jabłuszka, motylki lub inne ozdoby.
Należy zawsze pamiętać, by kompozycje były dostosowane przede wszystkim do stylu i powierzchni naszego mieszkania. W sporych pomieszczeniach stawiamy duże wazony, donice czy kosze z kwiatami. Mniejsze mieszkanie to nieco drobniejsze kompozycje, oczywiście nie znaczy to, że będą mniej efektowne. Salon czy sypialnia urządzona w stylu nowoczesnym?W tym samym stylu wybieramy również naczynia na nasze bukiety. Wielbiciele wiejskich klimatów mogą wykorzystać np. stare, ozdobne wazony i inne przedmioty. Jako pojemnik na kwiaty z całą pewnością można wykorzystać również płaskie i kolorowe szkło oraz kosze. Ciekawą alternatywą dla klasycznych bukietów są świecie lub płatki kwiatów pływające w szklanym naczyniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *