Coś zjada Twoją uprawę? Pozbądź się szkodnika!

Coś zjada Twoją uprawę? Pozbądź się szkodnika!

Posiadanie ogrodu czy pełnego kwiatów balkonów, to dla wielu osób fascynujące hobby. Z kolei rolnik pracujący na polu często uważa swój zawód za najwspanialszy na świecie. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba sięgnąć po środki, które pozwolą zabezpieczyć owoce, warzywa, kwiaty czy zboża przed niszczycielskimi szkodnikami. Jednak zanim sięgniemy po środki ochrony roślin, musimy zapoznać się z zasadami postępowania, tak by nie zaszkodzić sobie, innym, zwierzętom czy wrażliwszym roślinom.

Poznaj swojego wroga!

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić zanim kupimy środek ochrony roślin, jest zidentyfikowanie szkodnika. Jeśli nie mamy doświadczenia, najlepiej w tym celu skontaktować się ze specjalistą w centrum ogrodniczym czy doświadczonym ogrodnikiem. Jeśli po samym opisie nikt nie jest w stanie nam pomóc, można zebrać uszkodzone rośliny do słoiczka i pokazać w czym leży problem. Gdy już mamy w ręku właściwy środek, który można kupić na stronie http://fullgarden.pl/5-srodki-ochrony-roslin, nieważne czy w formie proszku, żelu czy w spray’u musimy przeczytać instrukcję stosowania. To zazwyczaj całkiem pokaźna ulotka, ale dobrze przestudiować ją od początku do końca, by zdać sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą niewłaściwe skorzystanie ze środka ochrony roślin. Należy też opakowania z substancją przechowywać poza zasięgiem dzieci. Najwłaściwsza będzie zamykana na kluczyk szafka, najlepiej wisząca wysoko. Środki trzeba trzymać też z dala pod jedzenia, napojów, nie wolno jednocześnie palić papierosów podczas prac w ogrodzie czy na polu.

Zachowaj środki bezpieczeństwa

Bardzo ważne jest, by środka nie stosować zapobiegawczo i nie częściej niż wskazuje ulotka. Nie wolno robić oprysków w ogrodzie, gdy wieje silny wiatr. Środki można stosować tylko na rośliny zainfekowane chorobą lub zaatakowane przez szkodniki. Zanim weźmiemy się za usuwanie problemów, musimy też założyć odpowiednią odzież. Czasami wystarczą rękawiczki, innym razem trzeba mieć kombinezon i maseczkę. Po zastosowaniu środków ochrony roślin najlepiej wziąć prysznic, dokładnie umyć dłonie i twarz, a narzędzia do oprysków dokładnie wymyć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *