Dbamy o nasz ogród w czerwcu

Dbamy o nasz ogród w czerwcu

kwiatOgród jest na tyle specyficznym miejscem naszego domu, że pomimo wielu wykonywanych prac w każdym niemal miesiącu jest coś co jeszcze dodatkowo trzeba wykonać. Pielęgnacja i porządkowanie ogrodu to czynności dosyć monotonne i pracochłonne. Jeśli jednak zakres wszystkich prac rozłożymy sobie w odpowiednich odstępach czasu i z zachowaniem ogólnych zasad, możemy być pewni, że nasz ogród będzie wyglądał naprawdę dobrze.

Wiosna to chyba najbardziej pracowity okres dla ogrodników. Cała przyroda budzi się do życia, przez co jednocześnie wymaga od nas pewnego niezbędnego nakładu pracy. Nie obędzie się z pewnością bez zagrabienia i spulchnienia trawnika, nawożenia gleby, podcięcia gałęzi drzew i krzewów oraz posadzenia większości roślin w tym jednorocznych.

Pomimo dosyć dużego zakresu prac jakie zatem wykonujemy na przełomie lutego i mają o dziwo wciąż pozostaje coś do zrobienia także i w czerwcu.

Jakie prace powinieneś wykonać w swoim ogródku w czerwcu?

sadzenie roslin

Czerwiec to tak naprawdę miesiąc, który upływa nam pod znakiem końcowej pielęgnacji i porządków.

Uprzątnąć koniecznie musimy rabaty, w tym wykopać cebule tulipanów i innych roślin. Ponadto musimy dodatkowo przyciąć rośliny skalne oraz rozsiać rośliny dwuletnie.

Oczywiście nie zapominamy o odchwaszczaniu, nawożeniu i podlewaniu roślin. Cotygodniowy zakres prac to także koszenie trawy.

W pielęgnacji naszego ogrodu najważniejsza jest systematyczność oraz rodzaj stosowanych narzędzi ręcznych. Tylko dobrej jakości sprzęt znacznie skróci czas poświęcony na poszczególne etapy pracy w ogrodzie, co więcej sprawi, że wykonywane przez nas czynności będą przeprowadzane  dokładnie i dobrze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *