Dobry warsztat ogrodnika to podstawa!

Dobry warsztat ogrodnika to podstawa!

Ciągle narzekasz na ilość pracy w ogrodzie jaką musisz wykonać każdej wiosny i jesieni? Zapewne twój domowy warsztat narzędziowy jest dosyć ubogi i w tym cały problem wynikający z nadmiaru pracy.

Dobrze dobrany i skomponowany zestaw narzędzi ogrodowych to podstawa każdego dobrego ogrodnika.

Jakie narzędzia koniecznie trzeba mieć, a które są tylko dopełnieniem do kolekcji ogrodniczej?

Zacznijmy od gleby. W końcu to ona stanowi podstawę naszego ogrodu.

Podstawowym narzędziem ogrodniczym służącym do jej spulchnienia jest motyka. Dzięki niej nasza ziemia otrzymuje tlen. Motyki mogą mieć kształt trapezu, trójkąta lub prostokąta.

O podłoże naszej gleby dbają również grabie. Szybko zgarniają liście nagromadzone na wierzchniej warstwie ziemi oraz radzą sobie z wszelkiego rodzaju śmieciami gromadzącymi się na niej po zimie.

Wbrew pozorom grabie mogą mieć różną formę i przeznaczenie. Jedne służą do zagrabiania liści inne do sprzątania twardszych śmieci.

Kolejnym przydatnym narzędziem służącym do przekopywania ziemi są widły. Sięgają głęboko do wnętrza ziemi i w ten sposób bardzo szybko ją spulchniają.

Szybki sposób na odchwaszczanie ogrodu to praca z użyciem szpadli. Jest idealna również do wykopywania roślin, przekopywania gleby, przerzucania kompostu. Jednym słowem mówiąc ma bardzo szerokie zastosowanie.

Jeśli w naszym ogrodzie posiadamy drzewka oraz krzewy nie powinniśmy zapominać o zakupie sekatora. Pokryty teflonem z wygodnym uchwytem posłuży nam na bardzo długo.

Oczywiście w naszym warsztacie powinna pojawić się także taczka, łopata i piła.

Z takim zestawem narzędzi praca nie tylko będzie przyjemna ale przede wszystkim bardzo skuteczna i profesjonalna. Efekt naszym zmagań będzie natomiast bardzo szybko zauważalny w postaci pięknego i bardzo efektownego ogrodu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *