Drewniane meble ogrodowe

Drewniane meble ogrodowe

Czas spędzany w ogrodzie powinien należeć do najprzyjemniejszej części dnia. Warto zadbać o wygodne meble ogrodowe, które będą nie tylko wygodne i trwałe, ale także estetyczne.

Wybór mebli do ogrodu nie jest wcale wyborem prostym. Jeżeli zależy nam aby nasz ogród tworzył jedną całość, to musimy zadbać o wszystkie detale – od mebli po najmniejsze doniczki. Przy zakupie mebli do ogrodu musimy pamiętać, że mają one być przede wszystkim wygodne, abyśmy mogli na nich oddawać się słodkiemu lenistwu po ciężkiej pracy. Ważne żeby były także funkcjonalne – lekkie, składane i nie wymagały skomplikowanej konserwacji. Drewniane meble ogrodowe polecane są dla osób które cenią sobie prostotę, wygodę i klasyczną elegancję. Pasują praktycznie do każdego ogrodu – można je łączyć ze szkłem i metalem, dlatego idealnie wpasują się w otoczenie.

Drewniane meble ogrodowe nie są wcale drogie. Zazwyczaj są robione z twardych, odpornych na wilgoć, odkształcenia i szkodniki  gatunków drewna. Na rynku dostępne są meble wykonane z drewna świerkowego, sosnowego, akacjowego, bukowego i dębowego. Z drzew egzotycznych do produkcji mebli stosuje się teak, eukaliptus oraz bangkirai. Najtańsze i jednocześnie najmniej trwałe są meble świerkowe. Bardzo dobrze sprawdzają się meble wykonane z dobrej gatunkowo sosny. Odpowiednio impregnowane i zabezpieczane na zimę mogą nam służyć przez długie lata. Najtwardszym europejskim drewnem jest niewątpliwie drewno akacjowe. Meble wykonane z takiego rodzaju drewna są odporne na pleśń i grzyby. Równie trwałe są meble zrobione z egzotycznego teaku.  Zawiera w sobie duże ilości olejów naturalnych, dzięki czemu posiada właściwości samo konserwujące.

ogrod1

Każdy z wymienionych gatunków drewna ma swój naturalny kolor. Najjaśniejsze są świerk i sosna, nieco ciemniejszy jest dąb, natomiast teak i eukaliptus są brązowe. Przy zakupie drewnianych mebli ogrodowych trzeba pamiętać, że każdy rodzaj z biegiem lat jeszcze ściemnieje.

W sklepach ogrodniczych możemy kupić gotowe zestawy mebli ogrodowych, lub pojedyncze elementy, w zależności od naszych potrzeb. Kupno mebli w zestawie jest często dużo tańsze niż dobieranie osobno każdego elementu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *