Jak pomalować ogrodzenie metalowe

Jak pomalować ogrodzenie metalowe

Zima to okres, który opiewa w obfite opady deszczu, śniegu oraz silne wiatry. Po jego okresie często okazuje się, że nasz ogrodowy płot wymaga renowacji lub odmalowania. Jak zabrać się za malowanie metalowego ogrodzenia, radzimy już dziś.

Przygotowanie ogrodzenia
Zanim zaczniemy odnowę ogrodzenia należy dokładnie przyjrzeć się jego obecnego stanowi. Przypatrzmy się dokładnie całemu ogrodzeniu, nie pomijając żadnej jego części. Jeśli znajdziemy (a na pewno się tak stanie) jakiekolwiek zabrudzenia lub warstwy starej farby należy się dokładnie ich pozbyć. Do oczyszczania płotu, w którym stara farba odpada wielkimi częściami lub osiadła na niej rdza należy użyć np. twardej drucianej szczotki lub szlifierki, a następnie odpylić  W przypadku niewielkich zabrudzeń, ogrodzenie oczyścimy za pomocą papieru ściernego oraz poprzez odpylenie. Nie zapomnijmy także odtłuścić powierzchnię (używając detergentu) a następnie ją osuszyć.

Malowanie
Malowanie ogrodzenia metalowego najlepiej wykonać emulsją akrylową, odporną na działanie czynników atmosferycznych i zabrudzenia. Malowanie powinno odbyć się w niezbyt zimnej, ale też  nie gorącej temperaturze. Optymalna temperatura powietrza to ok 15 – 20 °C. Samą czynność zacznijmy od nałożenia podkładu antykorozyjnego, a następnie nałóżmy emalię. Malowanie może odbyć się przy pomocy pędzla lub wałka. Najbardziej trwałe i efektywne będzie dwuwarstwowe pokrycie metalowego ogrodzenia.

ogrpdzenie

Piękne rośliny w ogrodzie wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz wyjątkowej ochrony. Jednym z podstawowych zabezpieczeń ogrodu jest płot. Dbajmy więc o to, by służył nam jak najdłużej i jak najpiękniej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *