Jak urządzić nowoczesny ogród?

Jak urządzić nowoczesny ogród?

Coraz częściej aranżując ogród zamiast tradycyjnych grządek oraz wypielęgnowanego trawnika wybieramy nowoczesne rozwiązania. Ogród ma być miejsce naszego odpoczynku, rekreacji, ale także stanowić przedłużenie salonu czy jadalni. Dlatego dominują nowoczesne formy. Na co zdecydować się podczas aranżacji nowoczesnego ogrodu? O tym opowiadamy niżej.

Ogród nowoczesny – dla kogo?

Na nowoczesny ogród decydują się zazwyczaj osoby zapracowane, które w ciągu tygodnia nie mają czasu na pielenie czy pielęgnację roślin. Stawiają zatem na funkcjonalność – ogród ma wyglądać pięknie, wymagjaąc przy tym minimalnej pielęgnacji. To często miejsce do wypoczynku, a nierzadko do pracy. To dlatego tak ważne jest w ogrodzie poczucie prywatności – ściana ze świerków nie tylko odgrodzi posesję od sąsiadów, ale także ukoi oczy swoją zielenią. Takie miejsce to oaza spokoju, w którym można napić się porannej kawy, ale także popracować,ciesząc się letnią aurą. Jeśli zastanawiasz się, jaki projekt ogrodu wybrać, zajrzyj tu.

W krainie betonu, szkła i światła

W nowoczesnym ogrodzie często oprócz tradycyjnych materiałów, jak drewno pojawiają się konstrukcje z betonu, metalu oraz szkła. Urządzając ogród warto pamiętać o tym, by pasował do bryły domu. Zastosowany beton w alejkach czy architekturze świetnie koresponduje z nowoczesną elewacją twojego domu. Aby efekt był modernistyczny warto wykorzystać szkło. Podświetlane konstrukcje będą szczególnie się prezentowały efektownie.

Zieleń – rośliny egzotyczne

Jaką roślinność wybrać do nowoczesnego ogrodu? Wszystko zależy od tego, czy chcemy poświęcać czas na pielęgnację roślin czy tego czasu zwyczajnie nie posiadamy. Prym wiodą rośliny egotyczne, których barwne liście nadają atrakcyjności przestrzeni, jednak tradycyjne krzewy także wchodzą w grę. Warto wybierać rośliny zimozielone, które w okresie zimowym sprawią, że ogród będzie wyglądał pięknie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *