Jak zaaranżować miejsce do grillowania?

Jak zaaranżować miejsce do grillowania?

Wyjątkowy smak i zapach grillowanych potraw to jeden z nieodłącznych symboli lata. Wprawdzie sezon grillowy już za nami, jednak jesienne porządki w ogrodzie to doskonała sposobność nie tylko do posprzątania działki, ale również do zaaranżowania miejsca do grillowania. Dzięki temu możesz skorzystać nie tylko z promocyjnych cen na zakup potrzebnego sprzętu, ale również wraz z nadejściem wiosny będziesz gotowy, aby wrzucić na ruszt ulubione smakołyki.

Grillowanie to prawdziwa przyjemność – spotkania z rodziną lub przyjaciółmi przy stole zastawionym przysmakami przygotowanymi na świeżym powietrzu to sprawdzona recepta na wypoczynek na własnej działce. Jednak, aby grillowanie przebiegało sprawnie i w przyjemnej atmosferze, kącik do grillowania powinien być umiejętnie zaaranżowany. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Wybór miejsca

fool-791504_1280

Miejsce do grillowania powinno być zlokalizowane w pobliżu tarasu lub altany, w której wypoczywamy w ogrodzie. Jednak warto grill ulokować tak, aby znajdował się w pewnej odległości od stołu. W ten sposób dym nie będzie przeszkadzał uczestnikom spotkania, a osoba odpowiedzialna za obsługę grilla nie będzie wyobcowana. Postawienie grilla murowanego nie wymaga od nas uzyskania pozwolenia na budowę, czy zgłaszania tego faktu w urzędzie. Jedynie jeśli altana, w której grill będzie się znajdował przekroczy powierzchnię 25 m2, jest postawienie musimy zgłosić w starostwie.

Podobnie przepisy nie regulują odległości, w jakiej grill powinien znajdować się od działki sąsiadów. Ważne są tu naturalnie dobrosąsiedzkie relacje, dlatego warto mieć na uwadze komfort sąsiadów.

Grill i akcesoria

Najważniejszym elementem miejsca do grillowania, jest naturalnie sprzęt, na którym będziesz mógł przyrządzić wszystkie smakołyki. Jak wybrać grill? Możesz wybrać grill murowany, który nie tylko jest funkcjonalny, ale będzie też stanowił efektowną ozdobę ogrodu. Grille węglowe z kolei możesz łatwo złożyć, przenosić lub schować, dlatego jeśli nie będziesz przygotowywał na grillu posiłków, nie będzie Ci on zabierał miejsca na tarasie. Z kolei grille gazowe lub elektryczne pozwalają na najzdrowsze przygotowywanie posiłków na ruszcie.

Jeśli już zdecydujesz, jaki gill będzie dla Ciebie odpowiedni, warto zadbać o jego najbliższe otoczenie. W bezpośrednim sąsiedztwie grilla przydatny będzie stolik pomocniczy lub blat roboczy, na którym ustawisz wszystkie niezbędne do obsługi rusztu przybory.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *