Jaką siatkę ogrodzeniową najlepiej kupić?

Jaką siatkę ogrodzeniową najlepiej kupić?

Nowo zakupione działki zazwyczaj nie mają żadnego ogrodzenia. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w takich przypadkach jest montaż siatki ogrodzeniowej. Jakie możliwości mamy do wyboru i którą siatkę najlepiej wybrać?

Siatkę ogrodzeniową należy dobierać mając na uwadze przede wszystkim własne potrzeby. Podjęcie ostatecznej decyzji z pewnością ułatwi nam znajomość podstawowych rodzajów siatek oraz ich właściwości.

Siatki ślimakowe

Do najczęściej wybieranych należą siatki ślimakowe, które wykonywane są z drutu. Siatka ślimakowa zwykle są ocynkowane lub pokryte warstwą PCV. Decydując się na montaż siatki ślimakowej, warto zastanowić się również nad jej dodatkowym wzmocnieniem.

Siatki zgrzewane

Innym często stosowanym rodzajem są siatki zgrzewane, które cechują się dużą wytrzymałością. Co dla wielu osób bardzo istotne, siatki zgrzewane są zwykle pokrywane cynkiem, dzięki czemu ładnie i estetycznie się prezentują.

Atutem tego rodzaju siatek jest także fakt, że są one sztywne, przez co znajdują coraz szersze zastosowanie.

Siatki ocynkowane

Siatka ocynkowana charakteryzuje się dużą sztywnością i wysoką odpornością na odkształcenia mechaniczne, lecz występuje wyłącznie w jednym kolorze.

Głównie z tego powodu jest stopniowo zastępowana przez siatki powlekane PCV, ponieważ są dostępne w wielu różnych kolorach.

Siatka powlekana otuliną PCV

Tego typu siatki składają się z trzech podstawowych warstw: PCV, cynku i drutu stalowego. Ich zaletą jest długa żywotność, wynosząca nawet 20-25 lat.

Za wyborem siatki powlekanej otuliną PCV przemawia również ogromny wybór kolorów, co niewątpliwie wpływa na ostateczny efekt, jaki osiągniemy.

Siatki plastikowe z PCV

Plastikowe siatki produkowane z samego PCV sprawdzą się jako zabezpieczenie przed zwierzętami. Można ją zastosować jako osłonę dla iglaków lub zamontować na połączeniu trawnika z rabatką.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *