Jakie donice wybrać do nowocześnie urządzonego ogrodu?

Jakie donice wybrać do nowocześnie urządzonego ogrodu?

Aranżacja nowoczesnego ogrodu, wbrew pozorom, wcale nie jest taka łatwa. Chociaż zbytnia dekoracyjność w tym przypadku nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, to jednak także dobór minimalistycznych elementów architektury ogrodowej oraz roślin może sprawiać spore problemy. Gdy szukasz dla siebie pomysłów na wyposażenie nowoczesnego ogrodu, w takim przypadku weź także pod uwagę donice – dzięki nim można stworzyć stylową przestrzeń zachwycającą swoją niebanalną elegancją.

Stal CorTen, włókno szklane czy aluminium?

Do produkcji donic nowoczesnych wykorzystuje się różnego rodzaju materiały – to już nie zdobiona ceramika, cienki plastik czy też z zwykłe drewno czy wiklina, ale częściej takie, które stosowane są głównie jako materiały konstrukcyjne. Ich prostota jest ich najważniejszym atutem, ale na uwagę zasługują również ich parametry techniczne – ze względu na zastosowane surowce są one odporne na warunki atmosferyczne, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Warto zwrócić uwagę w szczególności na takie materiały, jak: aluminium, stal ocynkowana, stal CorTen, drewno tropikalne, włókno szklane czy beton polimerowy, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Są one dostępne w wielu kolorach, wzorach i kształtach, co powoduje, że można dopasować je do danego miejsca i całej aranżacji ogrodu, tarasu czy też balkonu. Mogą być one również stosowane we wnętrzach, by ozdobić recepcję, korytarz czy salon.

Jeżeli interesują się zachwycające kolory, w takim przypadku sprawdź przede wszystkim donice z betonu polimerowego, włókna szklanego oraz z aluminium – ich powierzchnia jest gładka i równa. W przypadku włókna szklanego dodatkowo istnieje możliwość zakupienia donic z błyszczącą nawierzchnią. Zachwycającym rdzawym kolorem wyróżniają się z kolei donice wykonane ze stali CorTen – jest to stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne, która pokrywa się samoczynnie powłoką przypominającą rdzawą patynę. Stal ocynkowana z kolei to piękny kolor srebrzysty. Przy poszukiwaniu naturalnych materiałów warto zwrócić uwagę na donice wykonane z drewna tropikalnego – w przeciwieństwie do drewna rodzimego jest ono bardziej odporne na wilgoć i zachwyca pięknymi kolorami i fakturami.

Gdzie kupić nowoczesne donice do ogrodu?

Donice w nowoczesnym stylu dostępne są wobec tego w szerokim wyborze, niemniej jednak nie zawsze są one możliwe do zakupienia w zwykłych sklepach z artykułami ogrodniczymi. W związku z tym należy szukać ich w firmach specjalizujących się w tego rodzaju elementach architektury ogrodowej, często sprowadzanych od zagranicznych producentów.

Jeżeli chcesz zakupić nowoczesne donice do swojego ogrodu, w takim przypadku możesz znaleźć je w ofercie firmy Anamaru, która zajmuje się dystrybucją produktów marki Adezz – w jej asortymencie dostępne są donice o unikatowym wzornictwie, między innymi z aluminium, betonu polimerowego, drewna tropikalnego, włókna szklanego, stali CorTen czy stali ocynkowanej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *