Jakie meble kuchenne wybrać?

Jakie meble kuchenne wybrać?

Dla wielu osób to nie salon lub sypialnia, ale właśnie kuchnia jest prawdziwym sercem domu. Kluczem do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery w tym pomieszczeniu jest jego właściwa aranżacja. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Meble gotowe czy na zamówienie?

Wybór między meblami gotowymi lub tymi wykonywanymi na zamówienie najlepiej uzależnić od ogólnej koncepcji wystroju pomieszczenia. Jeśli żadne meble kuchenne nie spełniają naszych oczekiwań, warto pomyśleć nad ich zamówieniem. Miejmy jednak na uwadze, że takie rozwiązanie niesie za sobą zwykle odpowiednio wyższe koszty.

Fronty mebli kuchennych

Oprócz stylu, w jakim utrzymane będą nasze meble kuchenne, ogromne znaczenie ma również materiał, z którego zostały wykonane. Fronty z laminowanej płyty wiórowej są stosunkowo niedrogie i dostępne w wielu różnych wzorach oraz kolorach.

Fronty z drewna będą doskonałą propozycją dla miłośników aranżacji rustykalnych, a także dla osób, którym zależy na uzyskaniu naturalnego, eleganckiego efektu. Natomiast fronty ze szkła przezroczystego, mlecznego lub witrażowego świetnie sprawdzają się w kuchniach o nowoczesnym wystroju, a ponadto nadają zabudowie lekkości.

Jaki blat wybrać?

Dobierając blaty kuchenne, które są najbardziej eksploatowaną częścią kuchennego wyposażenia, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na solidność wykonania oraz odporność na zarysowania, zaplamienia i działanie wysokiej temperatury.

W sklepach i marketach budowlanych najczęściej dostępne są blaty laminatowe, kompozytowe, kamienne, konglomeratowe, drewniane, ceramiczne, stalowe oraz szklane. Każdy z rodzajów blatów ma swoje zalety i wady, które warto skonsultować z kompetentnym doradcą lub sprzedawcą.

Przechowywanie w kuchni

Istotnym aspektem podczas aranżacji kuchni będzie również wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca na przechowywanie naczyń, sztućców, garnków czy urządzeń AGD. Teraz utrzymanie porządku w szafkach i szufladach jest jeszcze łatwiejsze, dzięki systemom wysuwanych koszy, przegródek czy pojemników.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *