Jakie rośliny doniczkowe wykorzystać w aranżacji łazienki?

Jakie rośliny doniczkowe wykorzystać w aranżacji łazienki?

Storczyki, draceny i zamiokulkasy to tylko kilka kwiatów, które będą się doskonale czuły w warunkach, jakie panują w łazienkach. Wyższa temperatura oraz wilgotność powietrza umożliwią bujny wzrost zwłaszcza egzotycznym odmianom. Dzięki nim w pomieszczeniu zapanuje przyjazny mikroklimat i będzie ono jeszcze atrakcyjniejsze.

Wykańczając łazienkę często zapominamy o roślinach. Może to być spowodowane faktem, że specyfika pomieszczenia wyklucza niektóre gatunki. Nie musimy jednak rezygnować z zieleni w naszej łazience. Wystarczy umiejętnie dobrać rośliny, aby rosły bujnie i zdobiły wnętrze.

Zielono w łazience

W warunkach zwiększonej wilgotności powietrza oraz wyższej temperatury bardzo dobrze rosnąc będą wspominane już storczyki, zamiokulkasy oraz draceny. Ponadto z powodzeniem w łazience możemy ustawić diffenbachię, ciborę, fiołki amerykańskie, paprocie, palmy, fikusy czy zielistkę czubiastą. Naturalnie najlepszym stanowiskiem dla roślin będzie to zlokalizowane maksymalnie blisko źródła światła. Atutem wykorzystania tych roślin w aranżacji łazienki jest to, że będziemy mogli ograniczyć zabiegi pielęgnacyjne, ponieważ dzięki panującym w pomieszczeniu warunkom, nie będą one potrzebne. W wilgotnej łazience możemy praktycznie zupełnie zrezygnować ze spryskiwania roślin, a ich podlewanie może odbywać się rzadziej, niż ma to miejsce w innych pomieszczeniach w domu.

Kwiaty w ciemnej łazience

Jeśli nasza łazienka posiada niewielkie okno lub światło słoneczne nie dociera do niej wcale, również możemy ozdobić ją za pomocą roślin. W takim przypadku możemy wyposażyć łazienkę w specjalne lampy, które będą oświetlały rośliny przez około 8 godzin dziennie. Innym rozwiązaniem jest czasowa zamiana roślin. Możemy kupić dwa takie same okazy i jeden z nich przez tydzień będzie stał w ciemnej łazience, a przez kolejny w nasłonecznionym miejscu w innym pomieszczeniu. Takie warunki dobrze zniosą zamiokulkasy oraz sansewieria.

Ciekawe informacje odnośnie aranżacji łazienek zgromadzono tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *