Jakie wybrać meble do ogrodu?

Jakie wybrać meble do ogrodu?

Jeśli lubimy spędzać czas w ogrodzie, prędzej czy później na pewno zaopatrzymy się w meble i dekoracje ogrodowe. Oferta jest bogata, dlatego warto jej się dokładnie przyjrzeć.

Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim jakich mebli i dekoracji tak naprawdę potrzebujemy i jakie będzie ich przeznaczenie. Zastanówmy  się gdzie będziemy je ustawiać – na trawie, kamiennych płytach, czy na piaszczystych powierzchniach. Czy zamierzamy je trzymać pod gołym niebem, czy też mamy miejsce do ich składowania pod zadaszeniem. Ważny jest również ich kształt, kolor i materiał wykonania. Meble te staną się bowiem dopełnieniem całości naszego ogrodu. Warto by podkreślały jego charakter i piękno.

Najważniejszą decyzje pozostanie materiał z którego będą wykonane nasze ogrodowe meble. Do wyboru mamy drewno, włókna roślinne (wiklina, rattan), tworzywa sztuczne, aluminium, a także stal i żeliwo.

Meble drewniane są aktualnie najpopularniejsze ze względu na swoją uniwersalność. Drewno jest trwałe, bo nie niszczeje pod  wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Jest tez odporne na pleśń i działanie szkodników. Nie muszą być niczym zabezpieczane, choć warto je olejować, by zapobiegać starzeniu się drewna. Szeroka oferta drewnianych mebli ogrodowych pozwala wybierać wśród wielu wzorów, których uniwersalne piękno  będzie pasować zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych rozwiązań.

Meble ogrodowe z włókien roślinnych są lekkie i trwałe, jednak należy pamiętać, by chronić je przed deszczem i wilgocią. Najtrwalsze są te, które wykonano z włókien bananowca lub bambusa, jednak w sprzedaży znajdziemy również piękne meble z wikliny, rattanu i innych włókien roślinnych. Wyplatane meble mają zazwyczaj charakter rustykalny i nieco trudniej wśród nich znaleźć nowoczesne wzory.

Meble z tworzywa sztucznego odznaczają się duża wytrzymałością na warunki atmosferyczne, bo nie płowieją na słońcu i nie pękają na mrozie. Są lekkie i łatwe w czyszczeniu, nie musimy się więc specjalnie bać zabrudzeń i zawilgocenia. Dostępne w wielu kształtach i kolorach doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie.

Meble aluminiowe odznaczają się nowoczesnym kształtem i dobrze pasują do minimalistycznych współczesnych ogrodów. Są lekkie, choć często łączy się aluminium z innymi materiałami, takimi jak drewno, plastik, tkanina lub hartowane szkło. Aluminium nie ulega korozji, dlatego też meble z niego wykonane są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Meble stalowe lub żeliwne charakteryzują się ciężką, solidną konstrukcją. Są trwałe, jednak ulegają korozji, dlatego powinno się je pokrywać powłoka antykorozyjną. Sprawdza się tu zwłaszcza metoda proszkowa, cynkowanie lub chromowanie. Meble te są nieco staroświeckie, dlatego doskonale prezentują się w ogrodach urządzanych w stylu romantycznym. Najlepsze produkty tego rodzaju kupisz z castorama.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *