Kwiaty, kwiatki, kwiatuszki

Kwiaty, kwiatki, kwiatuszki

Jeśli kochasz kwiaty i zależy Ci na tym, by Twoje nabytki wyglądały pięknie w ogródki dobrze jest zadbać o ich wygląd i kondycję.

Nawożenia wymaga właściwie każda roślina. Cała sztuka polega jednak na dobraniu odpowiedniego produktu, który rzeczywiście pomoże naszej roślince, a nie jej zaszkodzi.

Nawozy mają za zadanie przede wszystkim użyźniać, spulchniać glebę. Nie wszystkie produkty działają jednak w ten sam sposób.

Jaki nawóz wybrać?

Przede wszystkim taki, który odpowiada preferencjom naszej rośliny i nie szkodzący jej cebulom. Co to oznacza? Mianowicie tyle, że każdy kwiat potrzebuje innych warunków do pełnego rozkwitu. Dla jednego wystarczy niewielka ilość nawozu, dla drugiego częstsze i bardziej intensywne nawożenie.

Najbardziej sprawdzoną formą nawożenia jest chyba granulat. Jego podanie polega po prostu na wymieszaniu go z glebą, w której znajduje się nasza roślina. Tam dostaje się bezpośrednio do korzeni i działa na nie budująco. Nawożenie z reguły zaleca się przeprowadzać wiosną, wówczas najczęściej nasze rośliny budzą się do życia.

Spośród poszczególnych rodzajów nawozów wyróżnia się:

Nawozy organiczne – które służą poprawieniu jakości podłoża, pomagają w rozwoju wszelkich mikroorganizmów oraz utrzymują stały poziom próchnicy.

Najpowszechniej używanym nawozem organicznym jest obornik, który powstaje ze zwierzęcych odchodów.

Nawozy mogą być również wieloskładnikowe. Miesza się w nich głównie różne składniki chemiczne, zazwyczaj pochodzące z różnych rodzajów nawozów.

Za odpowiedni poziom kwasowości gleby odpowiedzialne są z kolei nawozy mineralne.

Każdy z nawozów, ma przede wszystkim za zadanie dotarcie do rośliny i sprawienie by rosła zdrowa i bujna. Warto zatem o nich pamiętać, jeśli marzy nam się ogród z prawdziwego zdarzenia.

passiflora

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *