Nawozy rolnicze – dlaczego warto kupować od producenta?

Nawozy rolnicze – dlaczego warto kupować od producenta?

Kupowanie wszelkiego rodzaju produktów – nie tylko nawozów rolniczych – bezpośrednio od producenta, z pominięciem mniej lub bardziej oficjalnych dystrybutorów, zdobywa sobie coraz większą popularność. Powodów takiej sytuacji jest wiele.

Niższa cena

Może się wydawać, że w przypadku produktów opartych o kosztowne technologie, testowane w laboratoriach przez wiele lat, ostateczna cena raczej nie jest czynnikiem decydującym o zakupie. Jest to jednak błędne myślenie – cena w zasadzie zawsze gra rolę. Jeżeli klienci jakiejś marki nie są jej bezkrytycznymi wyznawcami, to prędzej czy później mogą zdecydować się na przejście do konkurencji. I zbyt wysoka cena za produkt lub usługę może być jednym z czynników przyspieszających podjęcie tego rodzaju decyzję.

Jaki to ma jednak związek z producentami nawozów? To proste: kupując nawozy u nich, zazwyczaj płacimy mniej, niż kupując u pośredników. Nie dzieje się tak bynajmniej bez powodów – po prostu pośrednik, z oczywistych względów, dolicza do sprzedawanych produktów marżę.

Nie ma w tym oczywiście niczego złego – dystrybutorzy muszą mieć środki finansowe na swoją działalność. Poza tym gdyby nie pośrednicy, sprzedaż nawozu stałaby na zdecydowanie niższym poziomie, a tym samym dotarłby on do zdecydowanie mniejszej liczby odbiorców, co finalnie przełożyłoby się na o wiele mniejsze zyski. Więc chociaż kupowanie nawozów bezpośrednio u producentów jest opłacalne dla klientów, tak bez rozwiniętej sieci dystrybucji żadna tego rodzaju firma sobie nie poradzi.


wysiew nasion

Wiedza o produkcie

Naturalnym jest, że to producent nawozu wie najwięcej o swoim produkcie. Nie oznacza to oczywiście, że oficjalni, przeszkoleni dystrybutorzy, nie mają odpowiedniej wiedzy do tego, aby skutecznie doradzać klientom podczas zakupu. Tym niemniej wiedza o konkretnych nawozach oraz technologiach ich stosowania, zdobyta u źródła, zawsze będzie pełniejsza i bardziej aktualna, niż w przypadku zewnętrznych sprzedawców.

Poza tym warto pamiętać, że kupując nawóz bezpośrednio u producenta, mamy pewność, że taki preparat był przechowywany z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Oznacza to, że nie kupimy produktu przeterminowanego lub narażonego na zbytnią ekspozycję na skrajne temperatury, a przez to działającego mniej efektywnie.

Poza tym dobry, odpowiedzialny producent nawozów, nie boi się odradzać swoim klientom niektórych rozwiązań, nawet za cenę niższego zysku. W przypadku zewnętrznych dystrybutorów takie podejście bywa niestety nieczęsto spotykane.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *