Niezwykłe donice ogrodowe

Niezwykłe donice ogrodowe

donicaOgród bez kwiatów jest ogrodem pozbawionym życia. Rośliny nadają mu właściwej postaci. Warto czasem nadać ogrodowi jeszcze innego, bardziej nowoczesnego wyglądu. Jak? Przykładem mogą być odpowiednie doniczki ogrodowe. 

Pierwszym przykładem ciekawych doniczek są doniczki od hiszpańskiej firmy Solisombra. Firma wprowadziła na rynek fantastyczne doniczki, które swoim wyglądem i właściwościami zawojowały hiszpańskie ogrody. Doniczki „Bloom” zrobione są z plastiku, które imitują len. Do tego są okrągłe i oczywiście posiadają otwór na włożenie rośliny. Dzięki temu są łatwe w utrzymaniu czystości. Doniczki dostępne są w wielu niezwykłych kolorach. Znajdziemy wśród nich fiolet, pomarańcz, zieleń, biel, czerwień i lilię. Przepięknie wyglądają zarówno w zakątkach ogrodu jak i przy głównym wejściu.

Inna firma Bysteel postanowiła doniczkę ogrodową wpleść w meble ogrodowe. Efekt połączenia okazał się strzałem w dziesiątkę. Rośliny wkomponowane w stoły nie tylko dobrze wyglądają, ale też nadają meblom ogrodowym przytulniejszego wyglądu. Przy takim stole w ogrodzie można spędzić wiele pięknych i cudownych chwil. Należy jednak pamiętać, by rośliny rosnące w donicy umieszczonej w stole nie były trujące, gdyż w takim wypadku może być to szkodliwe dla zdrowia (szczególnie małych dzieci, które nieposrzeżenie mogą sięgnąć i urwać nawet niewielką część rośliny)

Jeśli chcemy ubarwić ogród niestandardowymi doniczkami, możemy wybrać również te podświetlane. Jako, że dni robią się coraz krótsze, efekt podświetlanych donic będzie wyraźniejszy i nada ogródkowi cieplejszego charakteru. Takie doniczki przeważnie wyposażone są w lampy LED, które dzięki swoim właściwościom nadają im niezwykłego wyglądu. Dodatkowo donice podświetlą nam ogród, co ułatwi nam poruszanie się po nim.

 Źródło zdjęć:  http://www.digsdigs.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *