Ogród na balkonie

Ogród na balkonie

Duże miasto ma swoje plusy: możliwość znalezienia dobrej pracy, dużo atrakcji w postaci kina, teatru, galerie handlowe pełne luksusowych towarów i wiele innych. Ma też swoje minusy! Jednym z nich jest fakt, że większość ludzi nie ma innej możliwości, jak mieszkanie w bloku, czy kamienicy. Niestety domy jednorodzinne są nie tylko znacznie droższe, ale i ich ilość jest niewystarczająca by pomieścić tyle mieszkańców.

Ale dlaczego mieszkanie miałoby być gorsze od domu? Przecież w bloku mamy mniej obowiązków, nie musimy martwić się o żadne zewnętrzne remonty, zawsze mamy ciepło bez obowiązkowego palenia w piecu. Co zatem wpływa na to, że coraz więcej jest zwolenników tradycyjnego domu?
Otóż ludzie zaczynają tęsknić za ogródkiem. O ile działka również jest dobrym rozwiązaniem to nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić. Działki zazwyczaj są przypisane pracownikom danej firmy. No i nie ma się co czarować ich liczba wystarcza może dla połowy zainteresowanych.

balkonCo takiego wspaniałego jest w ogródku? Chyba największą radością jest możliwość zrobienia czegoś samemu. Zaaranżowanie rabatki, skalniaka. Wiosenne podziwianie kwitnących kwiatów, przycinanie drzewek. W końcu nic tak kojąco nie działa na zmysły ludzi jak natura.

Dla wszystkich miłośników roślinek, którzy mieszkają w blokach sytuacja nie jest jednak, aż tak tragiczna. Zawsze możemy zaaranżować mały ogródek na balkonie. Wystarczy kupić kilka ciekawych egzemplarzy i nietypowe donice.

kwiaty na balkonie

Jakie rośliny na balkon?

Dobrym pomysłem są wszelkie zioła lub warzywa np. ostra papryka, bazylia. Z kwiatów chyba najlepiej sprawdzają się pelargonie i begonie.
Piękny balkon to nie tylko raj dla naszej duszy, czy miejsce, gdzie możemy spokojnie poczytać książkę. To także wizytówka naszego całego domu. Każdy, kto odwiedzi nasze mieszkanie będzie nam zazdrościł takiego miejsca i z pewnością będzie chciał napić się kawy na świeżym powietrzu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *