Ogród z wyobraźnią

Ogród z wyobraźnią

Pomysłów na urządzanie ogrodu może być tak wiele, ilu jest członków rodziny. Jednak, jeśli nie możemy dojść do porozumienia to najlepiej jest czerpać inspiracje z gazet lub Internetu a resztę dopełnić wspólnymi pomysłami. Wtedy ogród będzie przyjemny dla każdego i wszyscy będą się w nim dobrze czuli.

 

Niekiedy trzeba pójść na kompromis i pozwolić komuś wykonać ogród tak jak mu się marzy oczywiście uwzględniając, chociaż jeden nasz pomysł. Urządzanie ogrodu to bardzo przyjemna forma pracy, jeśli ktoś oczywiście lubi ogrodnictwo i przyrodę. Dla ogrodników to prawdziwy raj, gdyż można tu puścić wodze fantazji i wyczarować taki ogród jaki nam się od zawsze marzył. Jedynym hamującym nas czynnikiem są oczywiście fundusze, ale poza tym mamy pole do popisu.

 

Niezależnie od tego czy mamy małą powierzchnię do wykorzystania czy bardzo dużą, możliwością są różne. Zależy, w jakim stylu chcemy wykonać wykończenie naszego ogrodu. Nasze wyobrażenie ogrodu otaczającego dom często budowane jest przez wiele lat i wynika z tęsknoty za przyrodą, niezależnością, za własnym światem. Zastanawiając się nad projektem ogrodu często przywołujemy wspomnienia z dzieciństwa o wakacjach czy wspaniałej zabawie w ogrodzie dziadków oraz obrazów zaczerpniętych z książek, czasopism, katalogów ogrodniczych.

 

W takim ogrodzie zawsze świeci słońce, a czas wypełniony jest przyjemnościami. Inspiracje mogą być bardzo różne i zaczerpnięte z wielu dziedzin czy też właśnie wspomnień czy też marzeń sennych. Pamiętajmy, że to nasz ogród i decyzja w należy do nas, co nie znaczy, że mamy odrzucać i bojkotować podane przez członków rodziny pomysły. Wykończeniówka ogrodu jest bardzo pracochłonna i do tego będą potrzebne nam koniecznie specjalne narzędzia, bez których nie damy rady skończyć naszej pracy.

 

Umiejętne wykorzystywanie narzędzi ogrodniczych to połowa sukcesu, dlatego ważne jest aby się z nimi zaznajomić przed podjęciem pracy. Posadzenie roślinek oraz ozdobnych krzaczków sprawi, że nasz ogród nabierze klimatu i ładnego wykończenia. Bardzo ważne jest wydzielenie ścieżki, którą można wyłożyć ładnymi kamykami, aby wizualnie się pięknie prezentowała. Światełka halogenowe przy dróżce dopełnią kwintesencji smaku. Jeżeli już zakończymy cały proces tworzenia ogrodu to nie należy w późniejszym okresie zapomnieć, że równie ważna jest pielęgnacja ogrodu. Bez niej nawet najpiękniejszy ogród straci na wartości gdyż rośliny potrzebują pielęgnacji i troski, zupełnie tak samo jak ludzie.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *