Piękny, świąteczny ogród

Piękny, świąteczny ogród

Zima, nie musi wiązać się z szarym, zaspanym ogrodem. Święta to doskonały pretekst do tego, aby ożywić i rozświetlić nasz ogród zimą. Ciemne, długie wieczory i biały nieskazitelny śnieg to doskonała baza dla zimowego architekta świątecznych dekoracji.

 

Grudniowe święta sprawiają, że z zapałem zabieramy się za dekorację naszych wnętrz. Całe szczęście, z roku na rok przybywa ludzi, którzy chcą, aby świąteczne dekoracje objęły także ogród i fasadę posesji. Nie ma nic przyjemniejszego niż grudniowy spacer po rozświetlonych ulicach i udekorowanych ogrodach. Wyrwijmy więc nasz ogród z zimowej drzemki i muśnijmy go efektownymi świątecznymi dekoracjami.

dekoracje swiateczneNie musimy od razu decydować się na pstrokaciznę i kiczowaty przepych. Czasami, wystarczy drobna dekoracja, która podkreśli piękno naszej posesji, zamiast ją przytłaczać. Zacznijmy więc od ozdobienia drzwi świątecznym stroikiem. Możemy wykonać go samodzielnie korzystając z tego, co mamy w ogrodzie. Pięknym dodatkiem do naszych stroików będą gałązki jemioły i ostrokrzewu. Jeśli mamy w ogrodzie krwistoczerwone lampiony miechunki rozdętej, koniecznie wplećmy ją do naszych stroików. Gotowe stroiki i bukiety możemy oświetlić różnokolorowymi lampkami i wężami świetlnymi.

Zimujące drzewka i krzewy to doskonała baza do ozdób świetlnych. Bardzo efektownie prezentują się krzewy, ozdobione lampkami świątecznymi, zwłaszcza, gdy te delikatnie rozbłyskują spod warstwy śnieżnobiałego puchu. Zdecydujmy czy chcemy ozdobić jedynie pień drzewa specjalnymi wężami świetlnymi, czy zależy nam na spektakularnej girlandzie świetlnej na gałęziach. Do wyboru mamy bardzo wiele pięknych ozdób i świetlnych dekoracji świątecznych, przystosowanych do trudnych warunków atmosferycznych. Wybierzmy się np. do Castoramy, gdzie możemy garściami czerpać inspiracje dekoratorskie. Warto też dodać naszym krewom nieco kolorów i ozdób. Zafundujmy im stylowe kokardy i ozdoby z kandyzowanych owoców czy też pałeczek cynamonu.

Pięknie prezentują się dekoracje ogrodów, które oświetlają dróżkę do posesji oraz ganek i drzwi wejściowe. Można zdecydować się na ustawienie donic z krzewami lub suchymi bukietami wzdłuż ścieżki prowadzącej do domu i efektownie je podświetlić. Doskonale sprawdzą się tutaj krzewy przystrzyżone w spektakularną kulę (choć może to być tez kula np. ze sztucznego bukszpanu, opleciona siatką świetlną). Takie jasne donice, będą pięknie podkreślać drogę do naszej posesji i naszą gościnność. Dodatkowo można ozdobić poręcze i fasadę budynku, np. specjalnymi sopelkami świetlnymi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *