Przesadzamy magnolię!

Przesadzamy magnolię!

magnoliaW pięknym ogrodzie nigdy nie powinno zabraknąć roślin. Szczególnie cenne są wszystkie dekoracyjne i kolorowe kwiaty. Nieocenionej urody jest oczywiście róża, rośliny cebulowe, czy pnącza. Nie bez znaczenia jest jednak i magnolia, przez wielu nazywana królowa wszystkich kwiatów.

Co takiego ma w sobie magnolia, że potrafi przykuć uwagę tylu osób i jest jedną z najchętniej kupowanych roślin?

Magnolia najpiękniej wygląda oczywiście podczas pełnego rozkwitu. Jej delikatnie różowe płatki są nieocenionym źródłem westchnień i refleksji.

Ten urodziwy kwiat nie jest jednak dość łatwy w utrzymaniu. Przede wszystkim  jest kilka rzeczy, których wręcz nie znosi, w tym chociażby przesadzania.

Magnolia-co lubi, czego nie lubi?

Przede wszystkim magnolia nie lubi przesadzania. Bardzo często zdarza się, że czynność ta wywołuje u nich różne stany chorobowe oraz usychanie.

Dzieje się tak głównie ze względu na płytki i bardzo słabo rozrośnięty system korzeniowy tych roślin. Wystarczy małe uszkodzenie korzenia, by roślina odczuła to bardzo boleśnie. Jeśli już zdecydujemy się na przesadzanie, to tylko w porach, gdzie nie ma okresu wegetacji, czyli późną jesienią lub wczesną wiosną.

Jak wykonać przesadzenie?

Na początek porządnie podlewamy magnolię, wówczas łatwiej będzie nam przenieść korzeń rośliny.

Dół w jakim chcemy umieścić roślinę, powinien być dosyć dużych rozmiarów, najlepiej takich, które pozwolą wszystkim odnogom korzenia, spokojnie się rozłożyć. Następnie boki i dno dołka wykładamy kompostem lub ziemią kompostową (możemy ja nabyć w sklepie ogrodniczym, lub markecie budowlanym).

magnolie

Uwaga! Im większą bryłą ziemi, przeniesiemy naszą roślinę, tym większe szanse, na to, że się przyjmie.

Co ważne! Nie udeptujemy ziemi, która znajduje się tuż przy pniu drzewka!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *