Tapeta w łazience? Czemu nie!

Tapeta w łazience? Czemu nie!

Tapeta w łazience może wydawać się bardzo dziwnym pomysłem. Jednakże zastosowanie jej w łazience okazać się może niezwykle klimatyczne.  

Wybierzmy odpowiedni rodzaj

Decydując się jednak na zastosowanie tapety w łazience, trzeba dokładnie wybrać odpowiedni rodzaj. Te do tapetowania w łazienkach muszą być odporne na działanie wody oraz wilgoci. Tapety – jednowarstwowe, papierowe – to bardzo zły wybór. Nie są one odporne na działanie wody, a dodatkowo bardzo ciężko jest z nich usunąć osady z mydła i bardzo łatwo jest je przerwać.

bathroom-389255_960_720

Tapety winylowe

Jednym z rodzajów polecanych tapet są tapety winylowe. Ich górna warstwa jest odporna na działanie wody, jak również na środki chemiczne. Możliwe jest jej czyszczenie bez obaw uszkodzenia. Ten rodzaj tapet występuje w dwóch rodzajach – płaskich oraz spienianych. Te płaskie posiadają cienką i błyszczącą powłokę, dzięki której tapeta zyskują bardzo dużą odporność na zarysowania.

Inne rodzaje

Tapety spieniane są grubsze, jednak nie są aż tak odporne na zarysowania. Jednak dzięki swojej strukturze przy jej pomocy można ukryć wszelkie niedoskonałości ścian. Drugim rodzajem tapet stosowanych w łazienkach są te wykonane z włókna szklanego. Tego typu tapeta w dotyku przypomina raczej tkaninę – o różnych grubościach, splotach, czy układzie włókien. Ten rodzaj jest również wodoodporny, a dodatkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas jej czyszczenia szorować ją szczotką.

Przemyślmy to dobrze

Należy jednak odpowiednio zaplanować wystrój łazienki i dobraną do niej tapetę. Raz nałożona na ścianę stanowi nie lada problem, jeżeli chcielibyśmy ją zerwać i zamienić na inny kolor. Tapety z włókna szklanego mają możliwość malowania farbami – do wnętrz. Jednak podczas ich malowania należy pamiętać o odpowiednim doborze farby – odpornej na wilgoć. Po więcej  zapraszamy także w to miejsce.

Raufaza

Bardzo popularną tapetą jest raufaza. Ten rodzaj tapety daje praktycznie nieograniczone możliwości – jest to tapeta specjalnie przygotowana do malowania. Złożona jest ona nawet z kilku warstw papieru, a pomiędzy nimi znajdują się wiórki drewna. Od układu wiór zależy struktura oraz to, jak tapeta będzie wyglądać na ścianie. Dostępna jest najczęściej w białym kolorze.  Dzięki jej funkcjom możliwe jest pomalowanie jej na dowolny kolor, a co najważniejsze wielokrotnie – jest to bardzo ważne, ponieważ nawet po kilku malowaniach nie zmienia ona swoich właściwości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *