Wybieramy meble do naszego ogrodu

Wybieramy meble do naszego ogrodu

Dopełnieniem każdego ogrodu są odpowiednio dobrane meble ogrodowe. Mają one być przede wszystkim wygodne, ale także estetyczne i trwałe. Wybór mebli jest ogromny, dlatego przed zakupem warto zastanowić się czego właściwie potrzebujemy.

Producenci oferują nam meble ogrodowe wykonane z rattanu, drewna, plastiku i metalu. Decyzja o zakupie mebli może okazać się zatem trudna, bowiem pojawia się pytanie: jakie meble ogrodowe będą najlepsze do naszego ogrodu? Najczęściej decydujemy się na meble plastikowe. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim cena. Są stosunkowo tanie, a do tego bardzo łatwe w utrzymaniu. Nie trzeba ich specjalnie impregnować, w razie zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Są lekkie i poręczne. Nie są jednak zbyt stabilne ani odporne na obciążenia. Na pewno nie są to meble specjalnie estetyczne, jednak trzeba przyznać że pasują do każdego ogrodu. Można je dodatkowo wzbogacić kolorowymi poduszkami i pokrowcami.

ławka ogrodowa

 

Bardzo popularne są także meble drewniane wykonane z gatunków drewna odpornego na wilgoć, pęknięcia i szkodniki, a także odpowiednio trwałe. Na rynku dostępne są meble sosnowe, akacjowe, bukowe czy egzotycznego drewna teakowego.  Meble drewniane charakteryzuje przede wszystkim długa trwałość, jednak trzeba pamiętać o ich regularnej pielęgnacji. Są dobrym rozwiązaniem, jeżeli nie planujemy ich zbyt często zmieniać ich lokalizacji – nie są tak poręczne i lekkie jak meble plastikowe.

meble ogrodowe

W naszych ogrodach coraz częściej pojawiają się meble wykonane z rattanu oraz dobrze znane meble wiklinowe. Poleca się je przede wszystkim do małych ogrodów – są lekkie, proste i jednocześnie bardzo estetyczne. Podobnie jak przy meblach drewnianych, trzeba pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji.

Najbardziej wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych są meble metalowe. Nie ma potrzeby chowania ich nawet na zimę, wystarczy je zakryć. Często pojawiają się w połączeniu z drewnem i materiałem tekstylnym. Meble wykonane z aluminium są lekkie i raczej surowe, dlatego nie będą pasowały do każdego ogrodu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *