Zarolowany trawnik?

Zarolowany trawnik?

Jeśli Twój obecny trawnik nie wygląda dobrze, a ty chciałbyś uzyskać rzeczywiście zadowalający efekt w bardzo szybkim czasie, najlepiej zdecydować się na trawnik z rolki, który zapewni Ci odmienioną murawę w dokładnie jeden dzień.
Trawnik pełni wiele funkcji w naszym ogrodzie. Przede wszystkim jednak zapewnia mu wrażenie większej przestrzeni oraz ładu. Oczywiście piękny ogród chcemy zazwyczaj uzyskać w bardzo krótkim czasie. Tym samym i wzrost trawnika najchętniej byśmy przyspieszyli maksymalnie jak się tylko da.

Czy jest to możliwe?
Oczywiście, że tak. Wystarczy zamiast tradycyjnego trawnika, zainwestować w nowoczesne rozwiązanie w formie trawnika z rolki.

Jakie są plusy tego rozwiązania?
Trawnik z rolki niczym nie różni się od tradycyjnego, równo wystrzyżonego i zadbanego trawnika.
Trawnik ten można zakładać właściwie w obrębie całego sezonu wegetacyjnego, nawet jeśli pomysł na jego zakup przyszedł do nas dopiero późną jesienią.
Trawnik rolowany jest także znacznie bardziej odporny na przymrozki aniżeli tradycyjna trawa.

Trawa z rolki w każdym ogrodzie?
Trawnik z rolki szczególnie polecany jest do pokrywania wszelkiego rodzaju skarp o znacznym nachyleniu. Niestety nie sprawdza się w miejscach bardzo zacienionych.
Dobry trawnik z rolki przede wszystkim powinien mieć intensywnie zielone liście oraz gęste, białe korzenie bez obeschniętych wierzchołków.
Trawa z rolki uniesiona do góry nie powinna się także rozrywać, ale stanowić zwartą strukturę.

Jak zakładać gotowy trawnik?
Trawę należy układać bezpośrednio po zakupie. Jeśli jednak musi troszkę odleżeć, koniecznie pamiętajmy o jej podlaniu i umiejscowieniu w cieniu.

Pielęgnacja trawnika z rolki opiera się na takich samych czynnościach jak w przypadku tradycyjnej trawy. Należy ją zatem systematycznie podlewać, kosić, nawozić oraz wertykulować.

Więcej na temat trawników znajdziesz pod tym adresem http://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/ogrod/zielony-dywan-po-zimie-aeracja-wertykulacja-nawozenie-piaskowanie-trawnika.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *