Nasiona kwiatów, warzyw i owoców. Jak i gdzie je kupować?

Nasiona kwiatów, warzyw i owoców. Jak i gdzie je kupować?

Wiosna to czas, w którym chętnie planujemy metamorfozę naszych ogrodów i często wstępujemy do sklepów ogrodniczych w poszukiwaniu narzędzi, nawozów oraz sadzonek. Często kupujemy także różnorodne nasiona, ale czy naprawdę wiemy, jak to robić? Jeżeli kiedykolwiek kupiłeś nasiona, które do niczego Ci się nie przydały, przeczytaj nasz najnowszy poradnik i obroń się przed kolejną niepotrzebną inwestycją.

1. Przygotuj listę nasion, których potrzebujesz

Zanim udasz się do sklepu ogrodniczego, aby kupić nasiona, zastanów się, jakie rośliny chciałabyś zasiać w tym roku i stwórz szczegółową listę rzeczy, których potrzebujesz. Wielkie ścianki z kolorowymi opakowaniami i nadmiar informacji zawartych na odwrocie pudełek mogą przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej doświadczonego ogrodnika. Aby nie dać się zwieść i nie kupić zbyt wielu nasion, których nie potrzebujesz, uzbrój się we wspomnianą listę oraz wiedzę na temat tego, jakie warunki panują w Twoim ogrodzie.

2. Zwróć uwagę na producenta

Wiele osób kupujących nasiona zwraca uwagę na to, kto jest ich producentem. Nie bez powodu – renomowana, rozpoznawalna marka jest gwarancją jakości i obietnicą powodzenia w wysiewaniu nowych roślin. Będąc na zakupach, zwróć uwagę na to, czy na opakowaniu znajdziesz dane firmy, która odpowiada za produkcję konkretnej partii nasion. Stawiaj na polskich producentów – ich nasiona są z zasady tańsze niż ich importowane zamienniki, a ponadto są przystosowane do lokalnych warunków atmosferycznych. Bogatą ofertę nasion kwiatów, owoców i warzyw dostaniesz na https://rolmarket.pl/pol_m_Nasiona-221.html

wysiew nasion

3. Czytaj informacje na opakowaniach

Pamiętaj także o tym, że na każdym opakowaniu z nasionami znajdziesz szereg istotnych informacji, które pomogą Ci w zakupie najlepszego materiału siewnego. Przyjrzyj się przede wszystkim specjalnej pieczątce, którą znajdziesz na odwrocie. Najistotniejszą informacją, którą tam znajdziesz, to data przydatności nasion do wysiewu. Jeżeli nasiona są przeterminowane lub wiesz, że nie zdążysz ich wysiać przed nadrukowaną z tyłu opakowania datą, nie kupuj ich. Przeczytaj także informacje o wadze znajdujących się w środku nasion – wielu z nas daje się skusić na duże pudełka, w których nierzadko jest znacznie mniej właściwego produktu niż w mniejszych opakowaniach. Bądź czujny i nie daj się złapać na tanie marketingowe chwyty.

Zakup dobrych nasion to połowa ogrodniczego sukcesu, dlatego poświęć chwilę na to, aby wybrać te produkty, które oferują najwyższą jakość. Czytaj opakowania, odwiedzaj zaufane sklepy ogrodnicze i stawiaj na cieszących się dobrą opinią producentów, a w tym roku Twój ogród zakwitnie jak nigdy wcześniej.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *