Rośliny doniczkowe w ogrodzie

Rośliny doniczkowe w ogrodzie

Nie jest regułą, że rośliny znajdujące się w ogrodzie, muszą rosnąć jedynie bezpośrednio w gruncie. Tym bardziej jeżeli mamy na myśli rośliny ozdobne. Dodatkowo sadzenie delikatniejszych roślin w doniczkach, jest również praktyczne, ponieważ zimą nie będziemy mieli większego problemy, aby przenieść je z zewnątrz do wewnątrz. Poniżej opiszę kilka rodzajów roślin doniczkowych, które mogą stać się niewątpliwą ozdobą naszego ogrodu.

AGAWA AMERYKAŃSKA jest rośliną pochodzącą z Ameryki Środkowej. Ma krótkie łodygi, na których rozmieszczone są kolczaste liście kolory sino-szarego. Występują jednak również w odmianie, w której liście mają białe lub żółte obrzeża. Ich długość dochodzić może nawet do dwóch metrów.


Wszystkie inne odmiany agawy również nadają się do uprawy w doniczce, w warunkach ogrodu. Są to między innymi agawa amerykańska Marginata, ferox, górska, guiengola, insthmensis i wiele, wiele innych.
ALOES SOKOTRZAŃSKI to wieloletnia roślina, całkowicie nieodporna na mróz, a nawet temperatury poniżej 7 stopni Celsiusza. Dlatego też na naszym ogrodzie może rosnąć jedynie ciepłą wiosną i latem.


DAKTYLOWIEC KANARYJSKI to jedna z najładniejszych palm, jakie rosnąć mogą w doniczce.
DAKTYLOWIEC NISKI jest trochę trudniejszy w pielęgnacji, niż kanaryjski. Roślina ta pochodzi z Indii. Jego wysokość może dojść do trzech metrów.
EONIUM DRZEWIASTE ma zdrewniałe łodygi i przypomina miniaturowe drzewko. Osiągnąć może do sześćdziesięciu centymetrów. Na końcówkach gałązek pojawiają się kępki zielonych liści. Na wiosnę lub zimą ze środków liściastych rozet wyrastają żółte kwiaty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *