Sposoby na kapryśną pogodę

Sposoby na kapryśną pogodę

Przygotowując się do imprezy plenerowej, warto pomyśleć o tym, że warunki pogodowe nie zawsze będą sprzyjać, a słońce też potrafi wyrządzić krzywdę. Również w swoim ogrodzie lub na działce, jeśli nie mamy altany, ani żadnego zadaszenia lub zabudowanego dachem tarasu, spędzanie czasu na świeżym powietrzu może być bardzo ograniczone. Ale są na to sposoby.

Nie zawsze znajdziemy drzewo, pod którym można schować się przed słońcem, szczególnie jeśli wybieramy się na jakieś wydarzenie plenerowe – może to być impreza, mogą to być targi czy jakaś wystawa. Warto wtedy mieć przenośne zadaszenie, które ochroni nas zarówno od słońca, jak i od deszczu lub wiatru. Takie rozwiązanie może zapewnić nam parasol lub pawilon
, które swobodnie będziemy mogli przenieść, więc mogą nam posłużyć nie tylko na własnym ogrodzie. Jeśli chcemy zorganizować sporą imprezę pod gołym niebem pawilon z pewnością będzie lepszy, z uwagi na to, że jest większy i stabilniejszy. Wśród nich znajdziemy materiałowe, które są łatwiejsze w postawieniu i przenoszeniu oraz te nieco bardziej stacjonarne, które można zbudować na przykład z drewna lub PCV. Parasole będą doskonałą formą zacienienia podczas grilla, na kempingu i na plaży, nie uchronią jednak większej ilości osób przed oberwaniem chmury.

Niektóre pawilony mogą zostać wyposażone w ścianki, które skutecznie będą izolowały przestrzeń w środku przed podmuchami wiatru i siekającym deszczem. Takie rozwiązanie pozwala także przebywać na zewnątrz nawet, jeśli temperatura spadnie. Pawilon przekształca się wtedy w swoisty namiot.

Jeśli myślimy o tym, aby stworzyć coś bardziej stacjonarnego możemy samodzielnie w dość tani i niezbyt skomplikowany sposób wybudować zadaszenie z drewnianych desek i kątowników. Możemy też zbudować pergolę, która pokryta bluszczem zapewni nam przyjemne zacienie i zatrzyma lekki deszcz. Wyposażona w bambusowe rolety, także na dachu, będzie skuteczną, a przy okazji dekoracyjną formą osłony. Dla bardziej wybrednych i wymagających pozostaje jeszcze altana, która jest jednak bardzo kosztownym rozwiązaniem.

ogród, parasol, taras

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *