Trawy ozdobne w Ogrodzie

Trawy ozdobne w Ogrodzie

Wszyscy znają ogromną rodzinę traw. Prawie każdy ma trawę w swoim ogródku. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że trawy mogą być doskonałym elementem ozdobnym ogrodu. Są one doskonała dekoracją właściwie o każdej porze roku. Będą doskonale wyglądały zarówno latem jak i zimą. Ich piękno jako pierwszy docenił niemiecki ogrodnik i genetyk roślin Karl Foerster.

Dzieci zapytane jaki kolor ma trawa bez zawahania odpowiedzą, że zielony. Otóż trawy ozdobne charakteryzują się ogromną różnorodnością barw. Mogą być one jednokolorowe lub w paski. Różnorodność kwiatostanów sprawia, że ogród w którym zostaną posadzone trawy będzie wyglądał doskonale. Nasiona traw i sadzonki możemy dostać w większości sklepów ogrodniczych.

Dzisiaj chciałbym przedstawić Państwu kilka najpopularniejszych gatunków traw ozdobnych.

Kostrzewa popielata– wspominałem już, że trawy ozdobne mogą mieć przeróżne kolory- kostrzewa popielata posiada liście koloru niebieskiego. Dorasta ona do dwudziestu centymetrów. Pomimo że nie żyje długo to szybko się rozsiewa a ponadto zimą nie traci kolorów.

Miksant chiński– jest to jedna z większych traw. Potrafi dorastać nawet do trzech metrów. Są to trawy, które doskonale wyglądają w bukietach. Miksant chiński z pewnością będzie się doskonale prezentował samodzielnie.

Turzyca zwisła- jest kolejnym gatunkiem trawy ozdobnej zasługującym na szczególną uwagę. Okres jej kwitnienia przypada na czerwiec i trwa aż do października. Charakterystyczną cechą dla tego gatunku traw są szeroko zwisające kłosy. Nie jest to trawa tak wysoka jak jej poprzednik, natomiast dorasta ona do 100 centymetrów.

Trawa pampasowa jest gatunkiem dorastającym do 2 metrów wysokości. Jej cechą charakterystyczną są śliczne wiechowate kwiaty o barwie różowej lub białej.

Jest to tylko niewielka część tej ogromnej rodziny. Zachęcam wszystkich miłośników ogrodów do zapoznania się resztą gatunków. Trawy ozdobne bardzo okazale prezentują się w ogrodzie, a przy tym dają się łatwo pielęgnować, do tego wystarczą proste nożyce ogrodowe i sekatory.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *